X
تبلیغات
رایتل

خب از تافل که خیالم راحت شد یه کم بگم که وضعیت GRE در چه حاله. از بیگ بوک ریاضی 10 سری رو زدم و از بیگ بوک وربال هم 1 سری. ریاضی متاسفانه همچنان گیر دارم و 10 تا غلط حدودا میزنم. امروز فهمیدم که یه سری چیزا هم به منابع ریاضی اضافه شده. حتما کتاب Math Review رو از خود ETS بگیرید و نگاه کنید. معادله خط دایره و ... اضافه شده اند که تا پارسال جزو منابع امتحانی نبود. احتمالا دیدن سئوالاشون تکراری شده گفتن بیاییم یه چیزایی اضافه کنیم تنوع بشه. البته وقت امتحان ریاضی خوبه بیشتر شده و ماشین حسابم خیلی اشکالات بی دقتی منو رفع میکنه اما بازم شک دارم بتونم 800 بگیرم.


در مورد بیگ بوک روزی 4 سری رو میشه زد و بررسی کرد. در 7 روزه میشه کل ریاضی رو از روش تست زد. کاملا عادلانه است که یه نفر 1 هفته وقت بذاره و این تست ها رو بزنه اما امتحان اصلی رو 800 بگیره. من که این کارو میکنم.


در مورد وربال خدا میدونه چی بشه. امتحان جدید رو که دادم 450-460 شدم اما امتحان پارسال رو که امروز زدم راحت 560 شدم. یعنی ضرر کردم امتحان عوض شده. اگرنه 560 خیلی نمره خوبی میشد برای وربال. دیگه UCLA هم راحت میشد باهاش پذیرش گرفت اما حالا هم نمره ام کمتر میشه و هم اینکه تعداد سئوالا که کم شده شانس درست زدن سئوالا کمتر میشه. نمیدونم شاید یه دفعه دیدی هندی و چینی ها نمره اشون دیگه خیلی کم شد و باز ما رفتیم روی نمودار و رفتیم بالا! به هر حال مهم اینه که سعی ام رو کنم.


برای امتحان هم برنامه ام اینه که بیگ بوک های وربال سالهای قبل رو بزنم همه رو, کم کمش اینه که ریدینگ هاش به درد میخوره و کم کم متوجه میشم که اون طراح سئوال مکار از چه شیوه های برای گول زدن ما استفاده میکنه. لغت هم شاید دیگه حفظ نکردم. یک ماه وقت دارم که متن های زیادی رو بخونم. میخوام یه کم سوییچ کنم روی متن های مجله تایمز. چند روز پیش 2-3 تا مقاله اشو خوندم, خیلی خوشم آمد, چون بعضی لغاتی که یادم رفته بود توی متن دیدم و کلا یادشون گرفتم و تازه بعضی ها هم ازشون استفاده های جدیدتر دیدم. فکر کنم یک ماه مستمر تایمز بخونم هم نمره GRE ایم خوب میشهبرچسب‌ها: GRE