X
تبلیغات
رایتل

این دو سه روز بازم درس نخوندم و همش دنبال دانشگاه و استاد گشتم. یه چند تا دیگه ایمیل دادم که دریغ از یه جواب.

یه مشکلی که هست اینه که تا عکس طرف رو میبینم حس میکنم که جواب میده یا نه, یا حتی میفهمم که بعدا سر و کارم بهش میفته یا نه. تا حالا به جز USC هیچ دانشگاه دیگه ای ندیدم که شاید بشه اونجا باشم. امروز با Google Street View رفتم دور و اطراف دانشگاه ها رو دور زدم بازم به جز USC و Columbia هیچکدوم هیچ حسی برام ایجاد نکرد. البته نه اینکه بگم حالا از USC دیگه خیلی خوشم میاد یا اینکه تحقیقاتش همونی هست که میخوام اما خب از بقیه بهتر بوده. امروز نزدیک 5 ساعت فقط داشتم توی بینگ آکادمیک استاد پیدا میکردم. واقعا USC یکی از بهترین گزینه هام بوده. آخرشم فکر کنم ریجکتم کنه! تقریبا میشه گفت که دیگه همه 140 تا دانشگاه لیستم رو یه سری نگاه کردم.


یه مشکلی که هست اینه که خیلی دانشگاه های امریکا توی شهرهای کوچیک هستن و بعضا شدیدا دور افتاده. منم از جاهای اینطوری میترسم مثل دانشگاه مینسوتا یه جاییه که کوچیکه. امروز یکی از بچه ها میگفت بعضیاشون توی کمپس شون گوسفند رد میشه انگار توی طبیعت باشی! منم خیلی از این جاها میترسم. کاشکی برم نیویورک حداقل شهره. امروز دیگه قول دادم آخرین روز دانشگاه بازی باشه و دیگه بشینم GRE رو بخونم. پشیمونم که این دومی رو ثبت نام کردم. الان به این نتیجه رسیدم که GRE بهترین زمان همون 30 مهر اولی هست, به شرطی که آدم خوب خودشو آماده کنه. برای 30 مهر هی میگفتم این یکی هست, یک ماه وقت دارم, میشینم میخونم. الان کمتر از 10 روز مونده و باور کنید هیچ چیزی بیشتر از اون چیزی که برای مهر خونده بودم نخوندم. تازه یه چیزایی هم از لغات و ریاضی ها حتما یادم رفته این مدت تمرین نکردم.

از من به همه نصیحت که امتحان GRE رو همون 30 مهر درست بخونید و بدید و نذارید برای آبان. اگر میذارید برای آبان توی تابستون همه دانشگاه ها و استادا رو پیدا کرده باشید.


الان حس شکست خورده ها رو دارم. یکسال وقت داشتم, ننشستم درست دانشگاه ها رو پیدا کنم و با استادا تماس برقرار کنم. الان رسیدم به اپلای و حتی 1 جواب هم از هیچ استادی نگرفتم. به جز 2 تا تمپلیت به درد نخور هیچی. البته ایمیل هم زیاد نفرستادم اما اونایی که فرستادم آدمایی بودن که واقعا میتونستم و میتونم بالاخره یه جوری باهاشون کار کنم, خیلی نامرد هستن که جواب نمیدن و توی سایتشون هم هیچی ننوشتن. کاشکی حداقل نوشته بودن که ما وقت نداریم ایمیل نزنید! به هر حال کمتر از 1 ماه وقت دارم که شرایط رو عوض کنم. تصمیم گرفتم که این 10 روز دیگه فقط GRE بخونم و بعدش SOP مو بنویسم و همزمان هم دوباره تلاش کنم برای ایمیل با استادا. بعدش ببینیم خدا چی رقم میزنه. من که تا روز آخر ناامید نمیشم.