X
تبلیغات
رایتل

دیروز بعد از اینکه دیدم خوابم نمیبره رفتم سراغ کامپیوتر تا ایمیل هامو چک کنم. چقدر لذت بخشه که وقتی ایمیلتو باز میکنی نوشته باشه Congratulation! یکی از دانشگاه هایی که اپلای کرده بودم دیروز بهم ادمیشن داده بود. اولش خیلی خوشحال شدم ولی بعدا دیدم که از فاند خبری نیست! باید میرفتم سر کار و برای همین تا شب دیگه نتونستم چک کنم.

شب که برگشتم همه خوشحالی ها تموم شد. وقتی ایمیلمو چک کردم دیدم که برای صدور I-20 نیاز به گواهی تمکن مالی هست (Financial Affidavit). برای اونایی که فاند نداشتن زده بود 35 هزار دلار و برای اونایی که فاند داشتن زده بود 13 هزار دلار. تازه این دانشگاه ارزونه بود که گفتم شاید بتونم بدون فاند هم برم. تا امروز نمیدونستم که برای I-20 که همون پذیرش قطعی دانشگاه های امریکا هست هم باید پول داشته باشم و همیشه فکر میکردم که وقتی که میخوای بری سفارت باید این پولو برای سفارت جور کنی. انگار یه آب یخی ریخته باشن روم. چون بقیه دانشگاه هایی که اپلای کردم هم کمابیش همین هستن و از این گرونتر.

حالا اگر فاند هم از اینجا بگیرم 13 هزار دلار هم اصلا پولی نیست که بتونم جور کنم. من خودم یکساله دارم کار میکنم شده 3000 دلار, چطوری این همه پول رو جور کنم؟ حساب خانواده ام هم تقریبا خالیه و هر چی داشتیم رو دادیم به داداشم که بره ایتالیا. مامان همه امیدش به اینه که من برم یه جایی که فاند داشته باشه بتونم خرج داداشم رو هم بدم. از اون بدتر اینکه دلار و یورو هم شدیدا گرون شده. الان برای تهیه ارز برای ترم بعد داداشم هم مشکل داریم چه برسه به اینکه منم بخوام بدون فاند جایی برم. البته مامان گفت قرض میکنیم میریزیم توی حساب و گواهی رو میتونیم بگیریم اما من میدونم که دیگه هیچ امیدی نیست که بتونم بدون فاند برم.

پارسال حساب کتاب کردم گفتم در بدترین حالت که از هیچ جا فاند نگیرم میتونم این یکسال و نیم کار میکنم میشه حدود 15 هزار دلار میتونم باهاش یه ترم اونجا بدون فاند سر کنم و بعدش از اونجا فاند بگیرم. اما الان یکسالش گذشته و من فقط حدود 3000 دلار دارم. چون هزینه اپلای هام دو برابر چیزی شد که حساب کرده بودم و دلار هم تقریبا دو برابر شد.

برچسب‌ها: مدارک