X
تبلیغات
رایتل

این روزا خیلی عصبی هستم. به غیر از کارهای شرکت, شبها تا دیری وب سایت دانشگاه ها رو بررسی میکنم و استادا رو پیدا میکنم و اگر ببینم میتونم باهاشون کار کنم بهشون ایمیل میزنم. توی یکی از دانشگاه هایی که قبول شدم نگاه کردم دیدم تا حالا به 10 تا استادش ایمیل زدم و به جز یکی که گفته فاند ندارم بقیه هیچ جوابی ندادن. آخه بی انصافا توی یه دانشگاه مگه چند تا استاد هست که من بتونم باهاش کار کنم که 10 تا ایمیل فقط 1 جواب گرفتم؟


از اونم بدتر اینکه از پنجشنبه به هیچ کس ارز دانشجویی ندادن. اینطور که گفته میشه بانک مرکزی گفته که ارز دانشجویی دیگه فقط برای دانشجوهای بورسیه و فقط کسانی که توی کشورهایی هستن که میشه حواله کرد و فقط به صورت حواله تعلق میگیره. اگر ارز دانشجویی نباشه هم که برای خرید 1000 دلار اسکناس هم آدم گیر میکنه. چند روز پیش یکی از دوستان میخواست بره خارج نتونسته بود از بازار آزاد هزار دلار هم پیدا کنه (بدون مراجعه به دلال)


برای فرم I-20 هم به هر 3 تا دانشگاهی که امسال قبول شدم ایمیل زدم که میتونم بدون اکسپت آفر بگیرمش یا نه, هیچ کدومشون هنوز جواب ندادن. یکی از بچه ها دیروز یه حرف جدیدی هم میزد که سفارت امریکا برای دکترا هایی که فاند ندارن گواهی مالی 4 سال رو کامل میخواد. آخه من بدبخت مگه چقدر درآمد دارم؟


جالبه که سرویس پستی اکسپرس دانشگاه ها هم دیگه برای ایران هیچ بسته ای (از جمله I-20) نمیفرستن. خودشون گفتن که باید بفرستید یه کشور دیگه و از اونجا بفرستید ایران. نمیدونم چه پست اکسپرسی میشه دیگه این. تازه مثلا تا ایتالیا که داداشم هست میشه 50 دلار و از اونجا اون باید 65 یورو بده که با TNT برای من بفرسته. یه روزم علاف بشه که بره مدارک رو برام پست کنه. یعنی 2 برابر پول بدم و دو برابر طول بکشه بیاد و تازه یه نفر دیگه هم علاف کنم.


وام هم دیروز از شرکت پیگیری کردم گفتن معلوم نیست کی بدیم. تازه بدن از کجا ارز بگیرم. تازه ارز بگیرم چطوری اون همه گواهی مالی جور کنم. تازه جور کنم, از کجا معلوم I-20 رو سر وقت بگیرم. تازه سر وقت بگیرم از کجا معلوم که برسم پاسپورت بگیرم برم سفارت. پاسپورت هم بگیرم از کجا معلوم سفارت قبول کنه. واقعا اگر یکی از ایران میره یه دانشگاه امریکا با این اوضاع و شرایط باید گفت که صبر ایوب داره. واقعا از این وضعیت خسته شدم.