X
تبلیغات
رایتل

15 آپریل یه تاریخ مهم توی پذیرش امریکا محسوب میشه. تاریخی هست که دانشجوهایی که پذیرش با فاند گرفتن باید تصمیم بگیرن که بالاخره کدوم دانشگاه میخوان برن. در چنین تاریخی سرنوشت کسانی که هنوز فاند نگرفتن و یا در لیست انتظار هستن رقم میخورد. از چنین هفته ای به بعد منتظران حضرتش از این انتظار در می آیند و یا اینوری میشن و یا اونوری.

احتمال خیلی کمی وجود داره که از دانشگاه های مونده پذیرش بگیرند و شاید با امدادهای غیبی فاند هم بگیرن و به احتمال زیاد هم که ریجکت میشن.


شرایط من در حال حاضر اینطوریه:

  • سه تا دانشگاه امریکا جواب ندادن (به جز یکیش بقیه تاپ هست که اصلا از اولش هم امیدی به گرفتن پذیرش ازشون نداشتم مثل UCI)
  • یه دانشگاه امریکا پرونده امو گم کرده. چون خیلی وقته که گم کرده و من ولش کردم دیگه هیچی. ظاهرا باید زنگ میزدم که نزدم. رنکش هم از اینایی که قبول شدم خیلی پایینتره. در واقع گذاشته بودم برای پله آخر که اینطوری شد و اینکه شاید بهم فاند بده.
  • دو تا دانشگاه کانادا جواب ندادن. که یکیشون استادش گفت من تو رو نمیخوام! یکیشونم که دوستم اونجاست گفت که امسال فقط میخوان 1 نفر رو بگیرن که اونم یه پسره المپیادی شریفیه که احتمال زیاد همونو بردارن و دیگه روی اینجا حساب نکن.
  • یه دونه هم توی اروپا مونده که اونم May جواب میده.
  • سه تا پذیرش بدون فاند. که یکیشون توی یه شهر بزرگه و یکیشون توی یه شهر توریستیه! و یکی دیگه هم یه جایی که اگر فاند نمیداد هم هیچوقت نمیرفتم.
  • سه تا هم ریجکت تا امروز از Purdue و UCSD و Vanderbilt که همه تاپ بودن. پوردو که اگر پذیرش هم میداد نمیرفتم. UCSD هم واقعا انتظار نداشتم که پذیرش بده, یه امتحانی کردم شاید شانسم بگیره که نگرفت! (میخواستم استخاره رو هم امتحان کنم که اونم جواب نداد!) Vanderbilt که فقط به خاطر تیلور اپلای کردم که نشد!

شرایط پیچیده ای هست. یه وقت میگم اینایی که پذیرش ندادن شاید یه دفعه پذیرش بدن. یه وقت میگم اینایی که بدون فاند دادن شاید یه دفعه فاند بدن (چون دو تاشون گفتن هنوز در مورد فاند تصمیم نگرفتیم) یه وقت میگم بذارم برم اروپا که شهریه اش خیلی کمه. یه وقت میگم همین دانشگاه امریکا رو که پذیرش دارم و میتونم از پس خرج ترم 1 بر بیام رو برم. یه وقت هم میگم اصلا بدون فاند برم چکار کنم؟ خلاصه همینطوری بین زمین و آسمونم که چی بشه و چیکار کنم.


خودم فکر میکنم که یکی از همینایی که توی امریکا بدون فاند پذیرش دارم رو برم و  احتمال زیاد از ترم دوم ازشون پذیرش بگیرم. اما نمیدونم برگشتنم چطوری بشه. کل پس اندازمو هم که باید بدم بره. یه چیزی هم بذارم روش. تازه میشه ترم 1. عوض کردن ویزا برای کار هم که مساوی از دست دادن 15 میلیون وثیقه است که توی این بی پولی واقعا سخته.