X
تبلیغات
رایتل

بعد از مدت ها کلنجار با خودم که چکار کنم برای سفارت, برم دوباره از عشق آباد وقت بگیرم یا همین ترکیه رو ردیف کنیم, امروز صبح رفتم بلیت برای آنکارا گرفتم.

از ایران ایر دقیقا 369200 تومان. اول فکر کردم که با اتوبوس برم اما دیدم به خستگیشو اتلاف وقتش نمی ارزه. بعدشم معلوم نبود که ارز مسافرتی هم بدن یا نه. برای همین فکر کردم که بهتره با همین هواپیما برم. اگر ارز مسافرتی کم نشده بود, مشکلاتم هم کمتر بود. این هفته باید به دانشگاه هایی که مونده ایمیل بزنم بگم که اگر زودتر جواب ندید من دیگه دارم میرم سفارت! آخر نامردیه کارشون. یکیشون که از 1 دسامبر جواب نداده یعنی نزدیک 5 ماه گذشته! دو تای دیگه از 15 ژانویه در حال بررسی هستن.


هزینه ها تقریبی اینطوری میشه:

1- بلیت هواپیما :   نزدیک 370 هزار تومن

2- عوارض خروج از کشور: نزدیک 60 هزار تومن

3- پول هتل: ارزونترین هتلی که من گیر آوردم شبی 28 دلار, که میخوام 2 شب بگیرم = حدود 60 دلار (دوستان میگفتن که مسافرخونه هست که با هتل خیلی فرقی نداره و حدود شبی 15 دلار یعنی تقریبا نصف هم هست) من دیگه گفتم برای 2 شب ارزش نداره خودمو درگیر پیدا کردن مسافر خونه کنم. شب آخر هم فرودگاه میخوابم چون پروازم ساعت 7 صبحه.

4- پول کرایه: در حدود 10 دلار. 

5- پول غذا: احتمالا اونم 10 دلاری بشه. میتونم از ایران ببرم اما از کباب ترکی توی ترکیه نمیشه گذشت.


حالا از اونجا برگشتم که هزینه هام دقیقا چقدر میشه. دقیقا یک ماه دیگه باید برم.


نکته بسیار بسیار مهم قبل از سفر: از من به همه نصیحت, برای خرید بلیت و رزرو هتل حداقل از یک ماه قبل اقدام کنید که بتونید با ارزونترین نرخ ها بگیرید. هر چی نزدیک سفر باشه, شانس گیر آوردن