X
تبلیغات
رایتل

علی رغم میل باطنی ام امروز برای بورسیه یکی از دانشگاه های استرالیا اپلای کردم. قبلا این دانشگاه رو مد نظر داشتم اما چون توی سیدنی نبود دلم نمیخواست اپلای کنم. به این حال دیدم برای بورسیه اش چیز خاصی نمیخواد, گفتم اپلای کنم شاید قبول بشم. اما اگر قبول بشم واقعا دردسر داره که بخوام از نظام وظیفه کشور رو عوض کنم. هر چند که اگر بورس بدن دیگه خیالم راحته که پولی که دارم رو نمیخواد بدم شهریه دانشگاه.

تا یکی دو ماه دیگه چند تا دانشگاه استرالیا هم ددلاین بورسیه و پذیرششون هست. ببینم اوضاع بقیه دانشگاه های امریکا چی بشه, اگر نتونستم اقدام کنم برای استرالیا. بازم قوانین اینجا دست و پا گیر هستن و باید تا 6 ماه دیگه از کشور خارج بشم و جواب دانشگاه های استرالیا هم دیر میان و شاید بهشون نرسم. یه جورایی جواب های استرالیا و امریکا از نظر زمانی با هم مشکل دارن.


هزینه های امریکا رو هم برای یک ترم میتونم خودم کامل بدم + خرج های دیگه مثل بلیت. هواپیما هم ارزونترین چیزی که آژانس ها داشتن 1 میلیون 700 بود. خودم اما توی سایت تونستم 1150 دلار هم پیدا کنم. اگر از نیویورک هم بگیرم میتونم تا 950 دلار هم بلیت بگیرم. میخوام اگر بشه بلیت رو از الان بخرم تا برام ارزونتر در بیاد. جواب اون 3 تا دانشگاه امریکا هم که هنوز نیامده اما فکر نکنم بخوان پذیرش بدن که این همه طول کشیده. حتی فاند این دو تا دانشگاه هم هنوز معلوم نشده. خوب شد که این پذیرش ها رو داشتم که برم دنبال سفارت, اگرنه ممکن بود هیچوقت دیگه به ترم پاییز هم نرسم. اگر مثلا فقط UCI اپلای کرده بودم و اونا هم هنوز جواب نداده بودن فکرشو کنید که هنوز حتی نمیتونستم برم دنبال کارهای نظام وظیفه یا وقت سفارتم رو بگیرم.