X
تبلیغات
رایتل

قبل از اینکه بیام امریکا می دونستم که توی امریکا هم فیلترینگ اینترنت وجود داره. شرکت ها و ادارات توی ساعات اداری سایت های مربوط به سرگرمی رو که ممکنه وقت کارمندا رو تلف کنه و یه سری سایت های مشکل دار رو فیلتر کردن. توی دانشگاه ما هم خیلی از جاها به این اسم که مشکل امنیتی ممکنه داشته باشه فیلتر شده, مخصوصا تبلیغاتی که بعضا توی سایت ها هست و یا تبلیغاتی که کنار یوتیوب میاد. 

 

اما یه سئوالی که برام بود این بود که میشه اینترنت خونه رو هم فیلتر گذاشت یا نه! یه سرچ کردم دیدم که این مشکل یه عده دیگه هم توی امریکا بوده. مسیحی ها هم برای اینکه دسترسی بچه هاشونو به اینترنت کنترل کنن به فیلتر احتیاج داشتن. یه سری راه حل های غیرمجانی و حرفه ای هم ارائه شده. اما یه راه حل مجانی هم وجود داره. شرکت OpenDNS دو تا DNS مجانی گذاشته که میشه اونو روی کامپیوتر ست کرد و یه سری از سایت ها و تبلیغاتی که ممکنه مشکل دار باشن رو فیلتر میکنه. اسم سرویس اش OpenDNS Family Sheild هست. البته فیلترش به قدرت فیلترینگ ایران نیست اما بد هم نیست. خوبیش به اینه که اجازه دسترسی به بعضی سایت های ویروس دار و سایت های تقلبی که برای دزدیدن اطلاعات پسورد و کارت اعتباری هست رو هم میگیره.

  

برای تنظیماتش میشه به این آدرس مراجعه کرد:

http://www.opendns.com/home-solutions/parental-controls 

 

بعضی ها فکر میکنن که توی امریکا دیگه هیچ چیزی مرزی نداره اما وقتی میایی اینجا میبینی چقدر این مرزها دقیق مشخص شدن و کمتر میبینی کسی رو که بخواد از مرزها رد بشه.