X
تبلیغات
رایتل

امروز یه سایت جالب پیدا کردم که برای تعیین دامنه لغت هست.

http://testyourvocab.com/


این سایت 2 مرحله از کاربران تعدادی لغت رو میپرسه که بلد هستن یا نه. بعد ازشون یه چند تا اطلاعات در مورد سالهایی که زبان خوندن و ... می پرسه و تعیین میکنه که دامنه لغت کاربر چقدر هست. من خودم امروز شرکت کردم دامنه لغتم رو زد 19,300 که به نظرم بد نیست. (البته لغت های صفحه اول که خیلی آسون هستن و لغت های صفحه دوم رو هم میتونم بگم همشو توی لغت های GRE که حفظ میکردم دیده بودم. برای همین فکر کنم عددی رو که زده خیلی هم درست نباشه برای من!)

از اون جالب تر اینه که آمارهایی هم از کسانی که شرکت کردن داره ارائه میده:

http://testyourvocab.com/blog.php


زبان انگلیسی خیلی لغت داره. تا اونجایی که یادم میاد توی یه سایتی نوشته بود که انگلیسی چیزی نزدیک به 550,000 لغت داره که آمار وحشتناکیه. اینو که دیده بودم یه کم نا امید شده بودم که هیچ وقت نتونم خیلی خوب صحبت کنم اما بعدا فهمیدم که اینطوریا هم نیست. این سایت نشون میده که خود Native هاش هم بین 20,000 تا 40,000 تا لغت بلد هستن. یه مقاله جالب هم در مورد دامنه لغت افراد هست توی این آدرس:

http://iteslj.org/Articles/Cervatiuc-VocabularyAcquisition.html


که میگه خارجی هایی که بین 20,000 تا 35,000 تا لغت بلد باشن میتونن مثل یه Native صحبت کنن. بنابراین نباید خیلی از دور از ذهن باشه که بعد از 2-3 سال تمرین لغت و زبان بتونیم عین یک Native با دیگران ارتباط برقرار کنیم. امیدوار کننده است.

برچسب‌ها: زبان انگلیسی، GRE، TOEFL