X
تبلیغات
رایتل

دیروز یه 2 ساعتی معطل شدم تا غیبت سربازی رو درست کردم. برای فوق لیسانس که آمده بودم غیبت زده بودند. اون موقع 2 بار نامه آمده بود دم خونه و من هر دو بار رفته بودم سازمان و گفته بودم که غیبت نزنید و درست کنید. اون موقع گفتن که اصلا نیازی نیست که بیایید نامه معافیت که از دانشگاه بیاد ما خودمون اتوماتیک پاک میکنیم. حتی نامه اشتغال به تحصیل هم از دانشگاه گرفتم بردم که دیگه بهونه ای نباشه.


حالا بعد از 3 سال معلوم شده که آقایون دروغ میگفتن. اول اینکه غیبت رو خودشون پاک نکرده بودند. از اونجایی که یه باجه گذاشته بودن به اسم "محصلین تهران" میشه حدس زد که برای همه تهرانی ها همچین مشکلی رو به وجود آوردن. بعدشم همین غیبت بی خودی باعث شده بود تا اعزام من در اولین فرصت ممکنه زده بشه یعنی 1 اردیبهشت و 4 روزه هم برگه اعزام برام بیاد و تازه بدون اینکه تمدید کنم برام 1 بار تمدید هم زدن. بهش گفتم برای چی تمدید زدید. گفت از نظر ما دانشگاه رفتی تمدید حساب میشه.


یکی از داداشام سربازه. طبق قانون باید بتونم سربازیمو تا اتمام سربازی اون عقب بندازم. دیروز رفته بود از یگانش نامه اشتغال به خدمت بگیره, بهش گفته بودن که این قانون داره برداشته میشه بهت نامه نمیدیم. میگم بیماری مردم آزاری دارن میگید نه. بعد رفته بوده پیش مسئولش. بهش گفته بوده که برو بعد عید بیا بهت بدم. خب اگر میخوای بدی, چرا میگی برو بعد عید بیا؟

از اون بدتر اینکه طبق قانون تا 2 ماه قبل از اعزام میشه تمدید کرد و 45 روز دیگه من اعزامم. یعنی ممکنه حتی اون برگه رو بگیرم و باز نشه که عقب بندازم. بازم طبق قانون برای کسانی که مشکلی نداشتن (غیبت و ...) میشه تا 1 دوره 2 ماهه تمدید کرد. دیروز بهشون گفتم تمدید کنید. گفت برو از پلیس 10+ درخواست بفرست اینجا بررسی میشه اما بعید میدونم که تمدید کنیم.


در مورد واکسن هم گفت اجباری هست و همه باید قبل از فرستادن دفترچه بزنن. اینه که کلا مردم آزاری از سطوح بالا و با وضع قوانین بی اساس در جریانه.


حالا بازم باید برم پلیس 10+ که بگم تاریخ اعزامم رو عقب بندازن. آخه تا 1 اردیبهشت شاید نتونم I-20 بگیرم.