X
تبلیغات
رایتل

بالاخره دیشب فرم I-20 رو گرفتم. همونطوری که گفتم یکی از بچه ها از ایتالیا برام آورد و خدا هم خیر بهش بده. صبح رفتم وزارت علوم, ساعت 9 رسیدم اونجا و خوشبختانه از اون روز خیلی خلوت تر بود. چون قبلا سایت نشا ثبت نام کرده بودم مشکل خاصی نبود. همه مدارک جدید رو از جمله I-20 امو هم آپلود کردم توی سایت که دیگه مشکلی نباشه.

اول رفتم طبقه همکف, بعد فرستادنم اتاق 325 طبقه سوم. کارشناس امریکا اونجا بود اما بقیه کشورها کسی از کارشناساشونو ندیدم. یه نگاهی جزئی به مدارکم کرد و براش همون I-20 مهم بود و بقیه رو ندید. بعد آمدم اتاق 329 اونم یه نگاهی کرد به فرم I-20 و تافل و مدارک نظام وظیفه و باز منو فرستاد طبقه همکف. اونجا هم نامه نظام وظیفه رو پرینت کردن برام و آقای موسوی نامی برام امضا کرد و تموم. کل مراحل کمتر از 45 دقیقه هم شد. کاشکی همه ادارات همینطوری بودن.

برای ارز دانشجویی هم پرسیدم گفتن تا ویزا نباشه نمیتونی پرونده تشکیل بدی. سریع آمدم نظام وظیفه که همین امروز کارهای اونجا رو انجام بدم. نزدیک ساعت 11 و ربع بود که رسیدم اونجا. رفتم داخل و یه افسری رو گذاشته بودن برای کارهای تحصیلی تا گفتم که برای معافیت تحصی... حرفمو قطع کرد و گفت تحصیلی 14م به بعد. گفتم من... گفت هیچکسی نیست, 14م به بعد. دیگه دیدم دیر هست برم سر کارم آمدم خونه.

بعد من میگم نظام کثیفه, میگن چرا میگی. من قبل از عید از 2-3 نفر همونجا پرسیدم و با تاکید هم پرسیدم که ایام عید ساعت کاریتون چطوریه, من میخوام نامه بگیرم از وزارت علوم, گفتن که ما روزهایی که تعطیل نباشه هر روزشو هستیم. اگر میدونستم قراره تا آخر عید طول بکشه کارم چرا باید 40 دلار پول پست اکسپرس میدادم؟؟؟ چرا مسافرت نمیرفتم و خودمو به زحمت مینداختم که هر جوری شده I-20 ایمو توی این وسط تعطیلی ها بگیرم؟ تازه یه روز دیگه کاریم رو هم از دست دادم که برم نظام وظیفه و بگن نیستیم! نه به اون وزارت علوم که همه کارمندا حتی اون کارشناس امریکا که یه خانم جوانی بود و شاید میخواست مسافرت باشه بودند و نه به اینجایی که اسمش نظام وظیفه است و چیزی که توش نیست همین وظیفه است. به هر حال پروسه گرفتن پاسپورت توی عید به بعد از عید مختل شد. توی این ده روز هم شاید بعضی دانشگاه ها جواب بدن.