X
تبلیغات
رایتل

یه سئوالی که برام پیش میامد قبل از رفتنم این بود که بدونم قیمت لوازم توی امریکا چقدره که اگر ارزونتره از اینجا تهیه نکنم.


از کسانی که اونجا مقیم بودن پرسیدم, گفتن که اینجا تقریبا همه چیز گیر میاد. اگر مغازه های ایرانی نداشته باشن, مغازه های پاکستانی و عرب و ... دارن. برای خرید هم میشه از فروش های ویژه ای که بعضا مکزیکی ها میزنن و یا Yard Sale ها برای خرید دست دوم استفاده کرد. پیشنهادشون این بود که به اندازه یکی دو هفته اول با خودم وسایل ببرم و بقیه رو از اونجا تهیه کنم. برای اجناس دست اول هم میگفتن که بعضی وقتا off میخوره و میشه با قیمت خیلی خیلی خوب خرید.


به هر صورت توی امریکا یه سری فروشگاه زنجیره ای وجود داره که میشه از اونجاها همه خریدها رو انجام داد. اگرچه این فروشگاه ها بعضا گرونتر از قیمتی هست که میشه توی بازارهای اونجا گیر آورد اما دیدنشون خالی از لطف نیست. یکی از معروفترین فروشگاه های زنجیره Walmart هست که تقریبا توی همه امریکا شعبه داره و همهجور کالایی هم توش پیدا میشه.


شعبه های والمارت در امریکا

عکس شعبه های والمارت در امریکا از این لینک


من از اینجا قیمت لوازم بهداشتی و خواب و ... رو نگاه کردم که برای چیزایی که اونجا لازم دارم هزینه هاشو کنار بذارم. خیلی جالبه که قیمت همه چیز رو آنلاین زدن و میشه با این قیمت توی کل امریکا هم تهیه کرد. البته هر جایی بر اساس مالیات خودش به این قیمت اضافه میشه. مثلا تگزاس تقریبا 9% مالیات بر خرید داره. برای ما توی ایران مالیات بر خرید رو روی قیمت کالا کشیدن چون توی همه ایران ثابت است.